Maria Semple

Data urodzenia: 21 maja 1964
Miejsce urodzenia: Santa Monica
Tematyka: obyczajowa
Oficjalna strona: www.mariasemple.com/';

Pierwsze lata życia spędziła podróżując z rodzicami po Europie, zanim jej rodzina osiadła w Aspen w stanie Kolorado. Ojciec Marii Semple był scenarzystą i taką też ścieżkę początkowo obrała autorka „Gdzie jesteś, Bernadette?”. Karierę w telewizji rozpoczęła jako współautorka scenariusza do cieszącego się w latach 90. ogromną popularnością serialu pt.„Beverly Hills 90 210″. Później tworzyła znane również w Polsce sitcomy, m.in. „Szaleję za tobą”, „A teraz Susan”.

Po urodzeniu córki zrezygnowała z kariery w telewizji i zajęła się powieściopisarstwem. Jaj pierwsza książka, zatytułowana „This One Is Mine”, została wydana w 2008 r. Kolejna, „Gdzie jesteś Bernadette”, ukazała się w 2012 r. i z miejsca trafiła na listy bestsellerów, zbierając bardzo pochlebne opinie krytyków i czytelników. Prawa do ekranizacji zakupili producenci odpowiedzialni za przeniesienie na wielki ekran „Igrzysk śmierci”.

Maria Semple mieszka w Seattle, gdzie aktywnie uczestniczy w życiu literackim miasta i prowadzi warsztaty dla początkujących pisarzy. Współpracuje m.in. z „The New Yorker Magazine”, który publikuje jej teksty.