Finał Rosie – trzeci tom błyskotliwej serii książek

Finał Rosie – trzeci tom błyskotliwej trylogii już w księgarniach!

Dobra wiadomośc dla wielbicieli Dona Tillmana – profesora genetyki i bohatera świetnej serii czytelniczej autorstwa Graeme’a Simsiona.
Don Tillman, zwany także literackim odpowiednikiem Sheldona Coopera, powraca w – nomen omen – finałowej części trylogii obyczajowej o swoich zmaganiach z wpasowaniem się w społeczne konwenanse.

Dona, który, jak każdy czytelnik szybko się domyśli, jest autystykiem, a na pewno Aspergerowcem, poznaliśmy w tomie „Projekt Rosie”, kiedy zdecydował sie znaleźć idealną kandydatkę życiową partnerkę i do tego celu powołał specjalny „Projekt: Żona”, który miał na celu pomóc mu wyłonić idealną kandydatkę. Nie będzie niespodzianką, kiedy okaże się, że życie szyko zweryfikowało jego założenia i podsunęło mu Rosie. Dziewczyna zupełnie nie wpisuje się w oczekiwania Dona, ale… relacje międzyludzkie trudno skalkulować.

Powstanie drugiego tomu serii, „Efekt Rosie”, oznacza, oczywiście, że historia miłosna ma swoją kontynuację. W drugiej części powieści Don przygotowuje się gruntownie i „po swojemu” do ważnej i nowej roli: ojcostwa. Przygotowania do rodzicielstwa i pojawienia się nowego człowieka w życiu rodziny są nie tylko zabawne, ale i wzruszające. Na pewno wielu męskich cztelników jest w stanie się z nimi utożsamić, nawet nie mając Zespołu Aspergera.

„Finał Rosie z kolei rozgrywa się po kilku latach odwydarzeń w drugim tomie. Siedmioletni syn Dona, Hudson, przeżywa kłopoty w szkole – nie umie się dopasować do otoczenia. Na szczęście może liczyć na ojca, Don ma bowiem bogate doświadczenie, jeśli chodzi o niedopasowanie do społeczeństwa. Profesor i ojciec w jednym weźmie się za bary z systemem edukacji i stawi czoło ważnym pytaniom na swój temat. A przy okazji otworzy też najlepszy na świecie bar z cocktailami, o czym zawsze marzył!

Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać tej historii, polecamy oczywiście gorąco lekturę pierwszych części: „Projektu Rosie” oraz „Efektu Rosie”. Na wielbicieli audiobooków czeka z kolei „Projekt Rosie” w wersji do słuchania, w interpretacji Borysa Szyca.

Powrót do listy aktualności