Pierwsza francuska powieść w serii Gorzka Czekolada!

Już w czerwcu w księgarniach pojawi się pierwsza w serii powieść z Francji – „Między niebem a Lou” Lorraine Fouchet. Autorka, która wiele lat przepracowała w zawodzie lekarza, zaczęła pisać w dojrzałym wieku pod wpływem dawnych pragnień by być jak „Tonio” – przyjaciel jej ojca, Antoine de Saint-Exupery.

„Między niebem a Lou” to opowieść o miłości, która nie mieści się w żadnym schemacie romansu. Zaczyna się żałobą, rozwija w obraz pozornie zwyczajnej rodziny, powoli przechodząc do poszczególnych jej członków i coraz bardziej przybliżając ich historie. Pokazuje rodzinę utkaną ze sprzeczności, ale także wszystkiego, co mocno francuskie, a zwłaszcza bretońskie – akcja jest osadzona na malutkiej wyspie Groix.

To niespotykana opowieść obyczajowa z miłością w tle, miłością w każdej postaci: od rodzicielskiej po małżeńską, od zdradzonej po odnalezioną, od miłości jako pasji po miłość jako patriotyzm, nie tylko lokalny. Czegóż chcieć więcej? Książka we Francji stała się bestsellerem i zdobyła kilka liczących się nagród literackich.

Co ciekawe, ta piękna opowieść o celtyckiej wyspie u brzegów Bretanii ma za tło ludzi, którzy żyją naprawdę. Można ich spotkać w realnym świecie. Wystarczy wybrać się na Groix.

Powrót do listy aktualności